Działania

Inwestycje Powiatu w Ząbkach 2018-2024

#PoradniaDlaZąbek

Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczne na miejscu

1 czerwca 2020 r. uruchomiliśmy, jako Powiat Wołomiński, filię poradni psychologiczno-pedagogicznej dla Mieszkańców Ząbek. Filia funkcjonuje w budynku przy ul. Batorego.

Z uwagi jednak na stały rozwój miasta podejmowaliśmy działania, na rzecz świadczenia lepszych i bardziej dostępnych dla mieszkańców usług wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.


#PoradniaDlaZąbek

Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne na wyższym poziomie

28 grudnia 2022 r. zakupiliśmy w Ząbkach przy ul. Skorupki 7a budynek (dawna siedziba SK Banku), w którym chcemy uruchomić pełnoskalową Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną.

Jesteśmy na ukończeniu projektu przebudowy i u progu ogłoszeniu przetargu na realizację prac.

Więcej informacji i szczegółowe postępy w działaniach można znaleźć na portalu Facebook pod hasztagiem #PoradniaDlaZąbek

Filia Wydziału Komunikacji

Kolejki do Wydziału Komunikacji w Wołominie zna każdy, kto wyrabiał prawo jazdy lub rejestrował samochód. Już niedługo się to zmieni.

W październiku 2023 r. podpisaliśmy między Powiatem Wołomińskim a Miastem Ząbki list intencyjny w sprawie utworzenia filii Wydziału Komunikacji w Ząbkach.Bezpieczne przejścia dla pieszych​

Jednym z kluczowych elementów poprawy bezpieczeństwa pieszych na drogach jest dobre doświetlenie przejść przez jezdnię.

W ostatnich latach na drogach powiatowych na terenie Ząbek doświetliliśmy 28 przejść dla pieszych.


Sygnalizacja przy Szkole Podstawowej nr 5 ul. Batorego

O sygnalizacji świetlnej przy Szkole Podstawowej nr 5 (kiedyś Gimnazjum nr 2) mówiło się od lat.

Zamieniliśmy słowa w czyny.

Dziś droga do szkoły jest zdecydowanie bardziej bezpieczna.

Bezpieczna ul. Batorego

To co zrobiliśmy na ul. Batorego było niezwykle potrzebne i użyteczne - uporządkowało infrastrukturę, poprawiło komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Uzupełniliśmy i uporządkowaliśmy brakującą infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów - połączyliśmy drogi rowerowe na skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego przy rondzie z ul. Wolności.


Stworzyliśmy także jeden ciąg DDR ul. Batorego i ul. Młodzieńczej w Warszawie, z bezpiecznym przeniesieniem ruchu z jednej strony na drugą.

Rondo Piłsudskiego/SkrajnaDzięki pozyskanym środkom zewnętrznym wybudowaliśmy rondo u zbiegu ul. Piłsudskiego i Skrajnej.

Pomysł był różnie oceniany, ale dziś wiemy, że poprawiło się bezpieczeństwo jak i płynności ruchu na tym skrzyżowaniu.Nowa nawierzchnia na Kolejowej

W 2023 r. ulica Kolejowa na prawie całej swojej długości zyskała nową nawierzchnię.

Czy wiesz, że…

docelowy przebieg ul. Kolejowej będzie wyglądał inaczej. Zgodnie z planami, obecny przejazd kolejowy w lesie zostanie zlikwidowany, a ul. Kolejowa będzie biegła dalej wzdłuż torów i wiązała się z drogą wojewódzką 631, tory w takim rozwiązaniu pokonamy bezkolizyjnie wiaduktem.


Rozbudowa szpitala w Wołominie

Szpital w Wołominie powstał w 1975 r. Kiedy na terenie powiatu zamieszkiwało zdecydowanie mniej mieszkańców. Dziś w jednym z największych pod względem ludności powiatów w Polsce placówka funkcjonuje już w nowym, dodatkowym oddanym w 2023 r. do użytku budynku. W minionej kadencji na prace remontowe i budowlane wydaliśmy 104 mln złotych . To jeszcze nie koniec. Nasz plan zakłada, że szpital powinien dalej się rozwijać i poszerzać swój zakres usług.

Szpitalna-Kochanowskiego-Drewnicka

W mijającej kadencji Zakończyliśmy też przebudowę ciągu ulic powiatowych: Szpitalna, Kochanowskiego i Drewnicka, która przy tej okazji zmieniła na fragmencie swój przebieg.

Każda z ulic ma nową nawierzchnie i chodniki. W ramach prac wszystkie przejścia dla pieszych zostały doświetlone.


Inicjatywy społeczne

#TPZ

Towarzystwo Przyjaciół Ząbek​

W 2010 r. zostałem prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Stowarzyszenie powstało, aby połączyć siły wszystkich, którym na sercu leży dobro Ząbek, ale także, aby zaszczepić w mieszkańcach miasta chęć działania dla lokalnej społeczności. Przez sześć lat kierowania pracami stowarzyszenia uruchomiliśmy szereg inicjatyw: program stypendialny dla studentów, Klub Świadomych Rodziców - ząbkowską szkołę rodzenia,gry miejskie, Ząbkowski Klub Filmowy, turniej sportowe, zawody smoczych łodzi.

Wsparcie zawodów biegowych? Zawsze!

Organizacja każdych dużych zawodów biegowych w ostatnich latach w Ząbkach mogły liczyć na wsparcie Powiatu.

Uczestnictwo w takich wydarzeniach to ważny wkład w promowanie zdrowego trybu życia.Społecznie na ul. Piaskowej

Piaskowa - ulica jak każda inna? - ależ nie! Mieszkańcy tej ulicy byli bardzo zaangażowani w utwardzenie ich drogi do domu. Ich zapał było ogromną motywacją do działania także dla mnie. Temat przez wiele lat “niemożliwy” do zrealizowania swój szczęśliwy finał osiągnął w 2018 r. Ale najpierw były, spotkania, petycje, wizyty na sesjach rady Miasta Ząbki.

Symboliczne otwarcie ulicy zorganizowane było przez samych mieszkańców. Wspólne spotkanie, przecięcie wstęgi, krótkie przemówienia i słodki poczęstunek - to wszystko po owocnej współpracy.

Młodzieżowa Rada Miasta

Temat aktywności społecznej i politycznej młodzieży jest mi bliski od wielu lat. Była ona przedmiotem mojej pracy licencjackiej, a potem także już codzienną aktywnością od czasu kiedy w wieku 21 lat zostałem radnym.

Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta Ząbki było więc kolejną szansą promowania aktywności obywatelskiej i zachęcania młodych ludzi do zainteresowania się samorządem. 7 listopada 2017 r. wraz z posiedzeniem “dorosłej” Rady Miasta Ząbki zostało zwołane pierwsze w historii posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta, której zostałem koordynatorem.

Budżet Obywatelski

Od kilku lat mieszkańcy Ząbek mogą wybierać na jakie szczegółowe projekty zostanę przeznaczona część rocznego budżetu miasta.

Pierwsza uchwała powołująca budżet obywatelski w Ząbkach powstała z inicjatywy Komisji Społecznej, której byłem przewodniczącym.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

W mijającej kadencji raz pierwszy w historii Powiatu Wołomińskiego rozpoczęła swoją działalność Powiatowa Rada Działalności Publicznego, której zostaję przewodniczącym.

Spotkania Rady to okazja do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń przedstawicieli samorządu i organizacji pozarządowych.

MASZ POMYSŁ/PROBLEM

Napisz do mnie

Masz pomysł na realizację ciekawej inicjatywy? Chciałbyś uzyskać więcej informacji lub potrzebujesz pomocy z rozwiązaniem problemu? Pisz śmiało!

  JA DZIAŁAM

  Chcesz dołączyć?

  Gdy rozpoczynałem swoją działalność społeczną, nie wiedziałem jak zrobić swój pierwszy krok. Dziś chciałbym odwdzięczyć się za okazane mi wsparcie, dlatego jeżeli chciałbyś/chciałabyś…

  • rozpocząć swoją działalność społeczną?
  • zostać młodzieżowym radnym?
  • zacząć działalność w organizacji pozarządowej?
  • wziąć udział w wyborach samorządowych?

  Napisz lub zadzwoń :)