O mnie

Od 2018 roku jestem radnym powiatu wołomińskiego oraz członkiem zarządu powiatu. W latach 2010-2018 byłem radnym Miasta Ząbki.

Ukończyłem  socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, administrację na Politechnice Warszawskiej, a także studia doktoranckie w zakresie nauk społecznych na UW. Od 2010 roku byłem prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Zawodowo jestem związany z obszarem energetyki i kolei.

W wolnych chwilach lubię biegać, pływać grać w piłkę i… morsować, choć wolnych chwil ostatnio mniej bo jestem szczęśliwym tatą Basi i Janka 🙂 Obecnie w kwestiach powiatowych angażują mnie dwa prowadzone przeze mnie projekty: Uruchomienie w Ząbkach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz filii Wydziału Komunikacji.

1989
8 lipca 1989
Urodziłem się

Przychodzę na świat 4 dni po pierwszym posiedzeniu Sejmu i Senatu wybranego w częściowo wolnych wyborach.

Ząbki liczą wtedy 15 738 mieszkańców. Funkcjonują dwie szkoły podstawowe i dwa przedszkola.

Dzieciństwo

Swoją edukację rozpoczynam w Przedszkolu nr 2 przy ul. Wyspiańskiego. Uwielbiam bawić się klockami Lego i oglądać smerfy, często nagrane na kasetach VHS.

W tym czasie pojawiają się już pierwsze “objawy” zainteresowania polityką 🙂 Z opowieści cioci wiem, że podczas emitowanej w Nowy Rok szopki, najlepiej z rodziny rozpoznaję kto z polityków jest kim.

1995-2004
Szkoła Podstawowa

Kolejny etap edukacji, to Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego. Zaczynam swoją przygodę w filii mieszczącej się w budynku katechetycznym przy Parafii Miłosierdzia Bożego, a od 4 klasy już w głównym budynku przy ul. Batorego.

Po pierwszej Komunii Świętej zasilam szeregi służby liturgicznej.

2004-2007
Gimnazjum

Jako absolwent ząbkowskiej “Dwójki” swoją edukację kontynuuję w oddalonym o kilkaset metrów budynku Gimnazjum nr 2 przy ul. Batorego 37.

W II klasie gimnazjum zostaję Finalistą Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Obywatelskiej organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym czasie moim nauczycielem Wiedzy O Społeczeństwie jest… Małgorzata Zyśk - obecnie burmistrz Miasta Ząbki.  Sukces pozwala mi nabyć nową wiedzę i doświadczenia - na potrzeby olimpiady przeprowadzam swój pierwszy wywiad z ówczesnym sekretarzem Miasta Ząbki - Sylwestrem Marzochem. Jest to mój pierwszy realny kontakt z samorządem.

2007-2009
Szkoła średnia

Kontynuuję swoją edukację, ale już poza granicami Ząbek. Uczęszczam do klasy matematyczno-geograficznej w L LO. im. Ruy Barbosy na warszawskiej Pradze, którą kończę egzaminem maturalnym. W tym czasie coraz lepiej poruszam się w temacie samorządu i polityki, ale nie myślę o aktywnym zaangażowaniu się w życie społeczne.

2010
Towarzystwo Przyjaciół Ząbek

Kluczowy rok. W czerwcu 2010 r. organizuję spotkanie, na którym zakładamy stowarzyszenie - Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, którego zostaję pierwszym prezesem. Wraz ze mną w zarządzie pracują także Tomasz Kret oraz Ewa Borkowska.

Pierwsze studia

Zostaję absolwentem studiów licencjackich na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, przygotowując pracę na temat aktywność społeczno-polityczna młodzieży. Przyjrzenie się jak kształtują się postawy i zachowania młodych osób w kontekście aktywnego zaangażowania się w życie społeczne, daje mi motywację do działania i spróbowania swoich sił w wyborach.

Pierwsze wybory samorządowe

W wyborach, które odbyły się 21 listopada 2010 swoim zaangażowaniem, pomysłami i odwiedzeniem osobistym dziesiątek rodzin przekonuję 187 osób, które oddają na mnie swój głos. Otrzymana liczba głosów pozwala na zdobycie mandatu radnego i w wieku 21 lat 4 miesięcy i 20 dni zostaję najmłodszym radnym w historii Miasta Ząbki.

2013
Pierwsza praca

Kończę studia magisterskie na kierunku socjologia, w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

W tym też roku rozpoczynam swoją pierwszą pracę. Od początku związany jestem z branżą kolejową i energetyczną, zajmując się początkowo komunikacją, a w ostatnich latach kwestiami zrównoważonego rozwoju i ESG.

2014
Koniec studiów

Kończę studia magisterskie na kierunku administracji na Politechnice Warszawskiej, przygotowując pracę na temat systemu ewidencji ludności w Polsce.

Sprawdzamy - drugie wybory samorządowe

To rok kolejnych wyborów samorządowych, kiedy mieszkańcy mogą powiedzieć “Sprawdzam!”. W tych wyborach ponownie zostaje wybrany na radnego miasta Ząbki, zdobywając 400 głosów, co stanowi 57.80 % głosów w całym okręgu.

W tej kadencji miałem zaszczyt być przewodniczącym największej komisji rady - Komisji Społecznej.

Z inicjatywy naszej komisji w tym czasie rozpoczęła swoja działalność Młodzieżowa Rada Miasta, której byłem pierwszym koordynatorem.

Wystartował program nagród za osiągnięcia sportowe (2014 rok).

Przyjęto pierwszy Budżet Obywatelski w Ząbkach (2018 rok).

2015

Przełamuję się i zostaję morsem (zanim było to jeszcze modne)! Od tego czasu zima to już nie tylko mróz, choroba, a zastrzyk endorfiny, spotkanie ze znajomymi i nieschodzący “banan” z twarzy 🙂

2016

Kończę Szkołę Przywództwa - cykl szkoleń i spotkań z osobami ze świata polityki, biznesu i organizacji pozarządowych organizowaną przez Instytut Wolności. Była to też okazja do poznania wielu ciekawy osób z całej Polski.

2017

Kończę Akademię Sobieskiego organizowaną przez Instytut Sobieskiego.

2018
Szczebel wyżej - Rada Powiatu Wołomińskiego

W wyborach samorządowych startuję do Rady Powiatu Wołomińskiego. Uzyskane 608 głosów dają mi szansę dalszego działania, tym razem na szczeblu powiatowym. Na pierwszym posiedzeniu Rady Powiatu zostaję wybrany do Zarządu Powiatu - tę funkcję pełnię obecnie.

W tym roku także, po raz pierwszy w historii Powiatu Wołomińskiego rozpoczyna swoją działalność Powiatowa Rada Działalności Publicznego, której zostaję przewodniczącym. Spotkania Rady to okazja do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń przedstawicieli samorządu i organizacji pozarządowych.

Nadwyżka operacyjna a wydatki majątkowe w polskich samorządach w latach 2012-2017 to tytuł mojej pierwszej publikacji naukowej, która została opublikowana w 2018 roku.

2019
Pierwszy maraton

Spełniam swoje marzenie i pokonuję pierwszy raz w życiu maraton - 42 km 195 m w 3 h 38 min 41 s

2020
Zostaję mężem

W czerwcu biorę ślub z moją żoną Pauliną 🙂

2021
Zostaję tatą

Przychodzi na świat córka - Basia 🙂. Od tej pory wszystko się zmienia - przyzwyczajenia, codzienne aktywności, hobby. Wspaniała przygoda i wielka odpowiedzialność.

W tym roku zostaję także absolwentem Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim.

2023
Zostaję tatą ponownie

Na świat przychodzi mój syn - Jan. To co wydawało się wyzwaniem z jednym dzieckiem, przy drugim jest codziennością już codziennością. Wyzwania rosną wykładniczo, ale radość również!

2024
7 kwietnia

Odbędą się kolejne wybory samorządowe

MASZ POMYSŁ/PROBLEM

Napisz do mnie

Masz pomysł na realizację ciekawej inicjatywy? Chciałbyś uzyskać więcej informacji lub potrzebujesz pomocy z rozwiązaniem problemu? Pisz śmiało!

  JA DZIAŁAM

  Chcesz dołączyć?

  Gdy rozpoczynałem swoją działalność społeczną, nie wiedziałem jak zrobić swój pierwszy krok. Dziś chciałbym odwdzięczyć się za okazane mi wsparcie, dlatego jeżeli chciałbyś/chciałabyś…

  • rozpocząć swoją działalność społeczną?
  • zostać młodzieżowym radnym?
  • zacząć działalność w organizacji pozarządowej?
  • wziąć udział w wyborach samorządowych?

  Napisz lub zadzwoń :)